DROMADER Komunikaty
Komunikaty

Szanowni Państwo,

Filip i S-ka Dromader Sp. J. z siedzibą w Łodzi informuje, że wprowadzony do obrotu wyrób Samolot pchacz, ITEM NO. 0323, kod EAN: 6900312959444 nie spełnia wymagań dla zabawek określonych w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016 r. w sprawie wymagań dla zabawek, z uwagi na przekroczony dopuszczalny uśredniony w czasie poziom ciśnienia akustycznego emisji, a tym samym stworzenie poważnego ryzyka uszkodzenia słuchu podczas zabawy wyrobem przez dziecko, które w sytuacji przyłożenia zabawki zbyt blisko uszu spowoduje uszkodzenie słuchu. Powyższe ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przez prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i konsumentów.

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość zwrotu zakupionej zabawki bezpośrednio w siedzibie naszej firmy przy ulicy Pojezierskiej 90.

 ../media/repository/uokik/01295944.jpg

 ../media/repository/plansza_informacyjna_PFR_pion_lewa.jpg

 

 

Przedsiębiorca Filip i S-ka DROMADER spółka jawna z siedzibą w Łodzi, informuje iż wprowadzona do obrotu zabawka Instrumenty muzyczne No.:6805E, kod EAN: 6900312828528, nie spełnia wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 20 października 2016r. w sprawie wymagań dla zabawek, z uwagi na przekroczony szczytowy poziom ciśnienia akustycznego emisji, co stwarza ryzyko uszkodzenia słuchu oraz pękniecie obudowy jednego z marakasów i pojawienia się w wyniku badania małych elementów, stwarzanych zagrożenie uduszenia, a także brak na zabawce lub opakowaniu ostrzeżenia o treści: Ostrzeżenie. Nie używaj w pobliży uszu. Niewłaściwe użycie może powodować uszkodzenie słuchu. Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

 

 

Szanowni Państwo,

 

W wyniku błędu edytorskiego powstałego przy opracowywaniu instrukcji do zestawu edukacyjnego MYDEŁKA, kod EAN: 6900360023715 prosimy o zapoznanie się z poniższym komunikatem.

Błąd dotyczy punktu drugiego instrukcji t.j. czasu podgrzewania płatków mydlanych w mikrofalówce. 

W instrukcji widnieje czas 20 minut. Prawidłowa wartość to 20 sekund.

Z uwagi na ten błąd prosimy o szczególną ostrożność podczas wykonywania zadań z instrukcji i stosowanie się do prawidłowego czasu podgrzewania płatków mydlanych w mikrofalówce.

W związku z tą niefortunną sytuacją nasza firma postanowiła przeprowadzić działania naprawcze polegające na uzupełnieniu wszystkich opakowań zestawu MYDEŁKA o erratę do wymienionej instrukcji. Errata do instrukcji we tej chwili powinna dostępna być we wszystkich opakowaniach tego zestawu. 

Dodatkowo, poniżej zamieszczamy poprawioną wersję tejże instrukcji.

 

FILIP I S-KA DROMADER Spółka jawna z siedzibą w Łodzi informuje, iż wprowadzona do obrotu zabawka wózek dla lalek BABY CARIAGE, kod EAN 6900368681627, nie spełnia wymagań rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 5 kwietnia 2011 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek, z uwagi na złożenie się zabawki, odłączenie się siedziska od stelaża wózka, podczas wykonywania próby wytrzymałości. Powyższe ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.


 

 

 

FILIP I S-KA „DROMADER” Spółka Jawna z siedzibą w Łodzi informuje, iż wprowadzona do obrotu Lokomotywa edukacyjna,

No.86688i. EAN: 6900368330570, nie spełnia zasadniczych wymagań bezpieczeństwa określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 5 kwietnia 2011 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek, z uwagi na małe elementy, powodujące ryzyko połknięcia, uduszenia, odcięcia dopływu powietrza w wyniku wewnętrznego zatkania, zaklinowania w ustach, gardle lub przy wejściu do dróg oddechowych oraz z uwagi na nieodpowiednie zabezpieczenie pojemnika na baterie, co  w przypadku wycieku baterii lub połknięcia może stwarzać ryzyko zatrucia lub poparzenia. Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

FILIP I SK-A DROMADER Sp. J. z siedzibą w Łodzi informuje, iż wprowadzone do obrotu zabawki: KOŁO PCHANKA, kod EAN

6900369282632 oraz PCHANKA, kod EAN 6900368667966, nie spełniają wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra

Gospodarki z dnia 5 kwietnia 2011 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla zabawek, z uwagi na pojawienie się, w wyniku

badań, małych elementów, które w przypadku połknięcia stwarzają ryzyko udławienia lub uduszenia się dziecka.

Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i

Konsumentów.

  

 


 

 

FILIP I S-KA DROMDER Sp. j. z siedzibą w Łodzi informuje, iż wprowadzona do

obrotu zabawka - ŁÓDKA, NO. A810, kod EAN 6900368035420, nie spełnia wymagań

określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 5 kwietnia 2011 r. w sprawie

zasadniczych wymagań dla zabawek (Dz.U Nr 83, poz. 454 z późn. zm.), z uwagi na

nieodpowiednie zabezpieczenie pojemnika na baterie, co stwarza ryzyko - w przypadku

wycieku baterii - zatrucia chemicznego i poparzenia wewnętrznych organów dziecka.

Ogłoszenie publikuje się w związku z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu

Ochrony Konkurencji i Konsumentów

 

 

Filip i S-ka „Dromader” Spółka Jawna z siedzibą W Łodzi informuje, iż wprowadzona do obrotu zabawka trąbka, kod EAN 6900362402761, nie spełnia zasadniczych wymagań bezpieczeństwa

określonych w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 5 kwietnia 2011 r. w sprawie

zasadniczych wymagań dla zabawek, z uwagi na odłączenie się w wyniku badania od

zabawki ustnika, co powoduje ryzyko połknięcia lub przedostania się do dróg oddechowych

oraz z uwagi na znajdujące się na opakowaniu zabawki ostrzeżenia dotyczącego wieku

(,,0-3”) sprzeczne z przewidywanym użytkowaniem zabawki, określonym na podstawie

funkcji, rozmiarów i charakterystyki wyrobu. Ogłoszenie publikuje się w związku

z prowadzonym postępowaniem przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji.

 

Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w Dromaderze? A może chcesz dostać od nas upominek na urodziny? Zapisz się do newslettera!

zapisz się