Rozrywka Zabawy rozwojowe
Papierowa piłka nożna
Co jest potrzebne:

 

Przygotowanie: ../media/repository/Rozrywka/rozwojowe/1.jpg Umieść bramki na przeciwległych końcach stołu, taśmą klejącą (lub kolorowym papierem) zaznacz linię bramkową. Do przygotowania bramek potrzebować będziemy kartonowych pudełek o takiej samej szerokości. Wycinamy z nich róg tak, aby bramkę można było ustawić na stole. Prosimy dziecko o pokolorowanie i ozdobienie. Bramkę można do stołu przykleić taśmą klejącą.
  ../media/repository/Rozrywka/rozwojowe/2.jpg Zroluj papier formując piłki.
     
Zasady:   Zaczynając od połowy „boiska” pstrykając placami przesuwamy piłkę w stronę bramki przeciwnika. Można używać tylko jednej ręki. Przeciwnik broni swojej bramki, zasłaniając ją dłonią (ale używając tylko palca wskazującego i kciuka, gotowych do pstryknięcia nadlatującej piłki). Kiedy piłka trafi lub chybi bramkę, przejmuje ją przeciwnik i role się zamieniają. Gra toczy się przez określony czas lub do ustalonej wcześniej ilości punktów.
Zapisz się do newslettera

Chcesz być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w Dromaderze? A może chcesz dostać od nas upominek na urodziny? Zapisz się do newslettera!

zapisz się